Dęby Osielsko z nowym trenerem

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
FREL

Dęby Osielsko z nowym trenerem

FREL

Dęby Osielsko mają nowego trenera. Mateusza Macniaka zastąpił Paweł Winiarski. Obaj są zawodnikami ekstraligowej drużyny.

Mateusz Macniak przez dwa lata prowadził zespoły seniorów, U-21 i juniorów UKS Dęby, zdobywając z nimi 5 medali mistrzostw Polski (1-3-1) oraz 2. i 1. miejsce w Pucharze Polski juniorów. Po zakończeniu sezonu z powodów osobistych zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji, deklarując jednocześnie dalszą gotowość do gry w barwach Dębów.

Prezes klubu Tadeusz Godziątkowski ogłosił, że w sezonie 2016 trenerem baseballistów Dębów Osielsko będzie Paweł Winiarski. Nowy trener ma 26 lat, ściśle współpracował z Macniakiem jako trener-asystent i kierownik drużyny, jest też cały czas czynnym zawodnikiem.

To był jeden tylko punkt podczas oficjalnego podsumowania sezonu w klubie. Największe sukcesy odniosła w nim grupa juniorów, zdobywając dublet w swojej kategorii wiekowej: mistrzostwo kraju i Puchar Polski.

W sezonie 2015 Dęby wywalczyły również srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii U-21. Na tle młodzieży nieco słabiej wypadł w tym roku zespół seniorów, który pewnie wywalczył awans do fazy play off, ale nie zdołał stanąć na podium Ekstraligi, kończąc sezon na 4. miejscu.

FREL

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.