Dęby Osielsko z nowym trenerem

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
FREL

Dęby Osielsko z nowym trenerem

FREL

Dęby Osielsko mają nowego trenera. Mateusza Macniaka zastąpił Paweł Winiarski. Obaj są zawodnikami ekstraligowej drużyny.

Mateusz Macniak przez dwa lata prowadził zespoły seniorów, U-21 i juniorów UKS Dęby, zdobywając z nimi 5 medali mistrzostw Polski (1-3-1) oraz 2. i 1. miejsce w Pucharze Polski juniorów. Po zakończeniu sezonu z powodów osobistych zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji, deklarując jednocześnie dalszą gotowość do gry w barwach Dębów.

Prezes klubu Tadeusz Godziątkowski ogłosił, że w sezonie 2016 trenerem baseballistów Dębów Osielsko będzie Paweł Winiarski. Nowy trener ma 26 lat, ściśle współpracował z Macniakiem jako trener-asystent i kierownik drużyny, jest też cały czas czynnym zawodnikiem.

To był jeden tylko punkt podczas oficjalnego podsumowania sezonu w klubie. Największe sukcesy odniosła w nim grupa juniorów, zdobywając dublet w swojej kategorii wiekowej: mistrzostwo kraju i Puchar Polski.

W sezonie 2015 Dęby wywalczyły również srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii U-21. Na tle młodzieży nieco słabiej wypadł w tym roku zespół seniorów, który pewnie wywalczył awans do fazy play off, ale nie zdołał stanąć na podium Ekstraligi, kończąc sezon na 4. miejscu.

FREL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.