Daje susa aż do USA

Wojciech Stefaniec jest jednym z najlepszych i najbardziej uznanych autorów komiksów w naszym kraju. Teraz jego twórczość poznają Amerykanie Fot. Łukasz Capar Wojciech Stefaniec jest jednym z najlepszych i najbardziej uznanych autorów komiksów w naszym kraju. Teraz jego twórczość poznają Amerykanie

Słupski grafik i autor komiksów Wojciech Stefaniec pokaże swoją twórczość w Nowym Jorku

Wojciech Stefaniec został zaproszony na MOCCA Arts Festival, prestiżowy festiwal komiksu w Nowym Jorku. Uczestniczy w nim siedem tysięcy artystów z całego świata. Na początku kwietnia w USA będzie promował swoje komiksy, z których dwa - „Noir” oraz „Wróć do mnie, jeszcze raz” - właśnie ukazały się w przekładzie na język angielski.

Spotka się również ze studentami nowojorskiego Columbia University, a także z Polonią w Bibliotece Publicznej na Green poincie. Tam będzie opowiadał o polskich książkach komiksowych.

- Wciąż jestem w szoku, że będę mógł pokazać swoją pracę na najważ- niejszym na świecie festiwalu. Moje komiksy w wersji angielskiej ukazały się na europejskim serwisie komiksowym i to jego przedstawiciele zorganizowali mój wyjazd za ocean - mówi artysta.

- Stany to największy na świecie rynek komiksowy. Jeśli amerykańscy wydawcy sięgną po moje historie, to może być przełom w mojej karierze. Słupszczanin za swoje książki otrzymał wiele nagród w kraju i na świecie. Wspólnie z pisarzem Danielem Odiją przygotowuje właśnie książkę „Stolp”, której premiera będzie miała miejsce pod koniec czerwca. Zaprojektowany przez niego muzyczny mural można zobaczyć w bramie między ul. Bema i Starym Rynkiem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.