Czy tęczowa flaga z godłem nas znieważa?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Czy tęczowa flaga z godłem nas znieważa?

Sławomir Bobbe

Za znieważenie flagi, godła, sztandaru czy bandery można trafić do więzienia nawet na rok. Sądy, o ile doszukają się w ogóle przestępstwa znieważenia, częściej orzekają grzywny. Kiedy jednak dochodzi do obrazy flagi państwowej czy godła?

Podczas ostatniej, niedzielnej „manify” policja zarekwirowała (choć sama używa sformułowania „zabezpieczyła”) tęczową flagę z polskim godłem. Zdaniem jednego z obserwatorów wydarzenia prezentowanie takiej flagi oznacza znieważenie polskiego godła. Czy faktycznie do tego doszło wyjaśniać będzie prokuratura, która będzie miała ciężki orzech do zgryzienia.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.