Paweł Tracz

Cztery medale lubuskich zapaśników

Paweł Tracz

Przedstawiciele lubuskich klubów zaliczyli bardzo udany występ w mistrzostwach Polski młodzików w stylu klasycznym. W turnieju w Raciborzu wystąpiło blisko 250 zawodników z 55 drużyn, wśród których były cztery nasze: UKS ZST Lubsko, UKS Jedynka Kostrzyn, Orlęta Trzciel i Agros Żary.

Na podium stanęło czterech Lubuszan, ale żaden z nich nie wywalczył mistrzowskiego tytułu. Finałowe walki przegrali i tym samym zdobyli srebrne medale Grzegorz Hildebrant (Orlęta) - w kat. do 35 kg i Dawid Hoffmann - do 100 kg. Po brązowe krążki sięgnęli Bartłomiej Kuczmarski - do 47 kg i Aleksander Płatek (wszyscy Agros) - do 66 kg. Ponadto punktowane miejsca zajęli: do 38 kg - 5. Kewin Metel (Jedynka); do 59 kg - 5. Kacper Łyskawiński (Agros), 7. Adrian Jaworski (Jedynka); do 66 kg - 7. Igor Krasowski; do 85 kg - 5. Piotr Siwak (obaj Agros). W klasyfikacji drużynowej żaranie zajęli drugą lokatę, w rankingu województw lubuskie było czwarte.