Czarne łabędzie mają nowy dom [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Celina Wojda

Czarne łabędzie mają nowy dom [zdjęcia]

Celina Wojda

W Dzikiej Ostoi nowy dom znalazły czarne łabędzie. Zwierzęta przyjechały do ośrodka w Wielgowie z plaży w Kołobrzegu. Łabędzie pojawiły się tam w zeszłym tygodniu. Najprawdopodobniej uciekły komuś. Pomimo tego, że ptaki były sporą sensacją na kołobrzeskiej plaży, to niestety ich życie było zagrożone. Ptaki były przeganiane przez rodzime łabędzie, przez co głodowały. Na szczęście znalazły pomoc w ośrodku Dzikiej Ostoi.

Do Dzikiej Ostoi trafiły dwa czarne łabędzie, które w zeszłym tygodniu przyleciały na plażę do Kołobrzegu.

- Czarny łabędź w naszym środowisku jest gatunkiem obcym - mówi Marzena Białowolska, z fundacji Dzika Ostoja. - Mało tego, łabędzie z kołobrzeskiej plaży odganiały je, przez co są bardzo wychudzone i gdybyśmy ich nie zabrali, to myślę, że skończyłoby się to dla nich śmiercią.

Łabędzie są bardzo osłabione. W miękkiej części szyi samiczka miała wbity haczyk. W ośrodku przejdą rehabilitację, ale nie wrócą już do natury. Dzika Ostoja będzie teraz ich nowym domem.

- Łabędzie zostaną już u nas na stałe, dlatego, że jest to gatunek obcy i nie poradzi sobie w naszych warunkach - dodaje pani Marzena.

Celina Wojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.