Joanna Boroń

Coraz więcej emerytur trafia na konta. Listonosz to bardzo kosztowne rozwiązanie

Coraz więcej emerytur trafia na konta. Listonosz to bardzo kosztowne rozwiązanie
Joanna Boroń

Wielu emerytów nie wyobraża sobie innego scenariusza niż ten, w którym to listonosz przynosi im emeryturę do domu. Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie - wypłaty emerytur i rent za pośrednictwem poczty rocznie kosztują 240 milionów złotych!

Z danych NBP wynika, że 57 proc. osób powyżej 59 roku życia ma konto w banku. Wśród klientów ZUS ich liczba jest jednak większa. - W Koszalinie ponad 70 proc. osób otrzymuje świadczenie na konto bankowe, a w Szczecinie niemal 70 procent. W skali kraju już 73 proc. świadczeń to przelewy bankowe. Od kilku lat wypłaty świadczeń na rachunki bankowe stopniowo rosną.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.