Co ze styczniowym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze? Mimo pandemii, sztab poszukuje wolontariuszy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Co ze styczniowym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze? Mimo pandemii, sztab poszukuje wolontariuszy

Natalia Dyjas-Szatkowska

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam wiele planów. Nic więc dziwnego, że powstaje pytanie, co będzie z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubuskie sztaby się nie poddają i ruszają z rejestracją wolontariuszy. - U nas zgłosiło się ich już około 200! - mówi szef zielonogórskiego sztabu, radny Filip Gryko.

Co dziś wiemy o 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Ten zaplanowano na 10 stycznia 2021 roku. To ma być "finał z głową". Fundacja skupi się na zakupie sprzętu do:

To będzie już drugi finał WOŚP dedykowany właśnie laryngologii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 w Zielonej Górze. Ruszyła rejestracja wolontariuszy

Obecnie zielonogórski sztab WOŚP rejestruje wolontariuszy, poszukuje chętnych do liczenia pieniędzy oraz członków Pokojowego Patrolu do utrzymania restrykcji epidemicznych podczas 29. Finału WOŚP w Zielonej Górze.

- Cały czas rejestrujemy wolontariuszy na kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi radny Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. - Mamy ich już około 200. Wszystko robimy elektronicznie. Nie ma kontaktu bezpośredniego. Czekamy wciąż na wolontariuszy, myślimy, że będzie ich około 300.

Filip Gryko przyznaje, że ciężko jeszcze powiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądał 29. Finał WOŚP w Zielonej Górze. Wszystko zależy od rozwoju pandemii, od obostrzeń...

- Pod znakiem zapytania stoi też kwestia np. sceny - mówi Gryko. - To wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Będziemy ustalać w Warszawie, jak zorganizować finał w Zielonej Górze. Na bieżąco rodzą się różne rozwiązania w ekipie warszawskiej, a my je najprawdopodobniej będziemy realizować na miejscu.

Chcesz zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze?

- Chcesz kwestować z puszką w Zielonej Górze? Zarejestruj się poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. - informuje zielonogórski sztab. - Jeżeli masz problem z rejestracją, zadzwoń pod numer 603 307 450 – pomożemy. Rejestracja trwa do 18 grudnia 2020 roku.

Sztab w Zielonej Górze poszukuje również osób, które chcą liczyć pieniądze w dniu finału WOŚP, czyli 10 stycznia 2021 r.

- Szukamy osób uczciwych, pełnoletnich lub 16,17-letnich z pisemną zgodą rodziców.

Do wyboru są w tym przypadku konkretne godziny wolontariatu w dniu finału:

- Osoby chętne do takiej formy pomocy proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 603 307 450 - informuje zielonogórski sztab WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 w Zielonej Górze. Pokojowy Patrol poszukiwany!

- W związku z obostrzeniami epidemicznymi, poszukujemy wolontariuszy Pokojowego Patrolu z Zielonej Góry i okolic, którzy pomogą nam w dniu finału w utrzymaniu porządku i reżimu sanitarnego - apelują jeszcze społecznicy z zielonogórskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Kontakt w tej sprawie pod adresem mailowym: [email protected].

Rejestracja wolontariuszy na WOŚP ruszyła też w podzielonogórskiej Świdnicy

- Jeśli chcesz zostać wolontariuszem WOŚP w naszym sztabie, wykonaj następujące kroki - tłumaczą społecznicy ze świdnickiego sztabu WOŚP. - Wejdź na iwolontariusz.wosp.org.pl. Zaloguj się lub załóż nowe konto. Odszukaj sztab nr 6058 Gminny Ośrodek Kultury, Świdnica i zarejestruj się jako wolontariusz. Czekaj na potwierdzenie rejestracji.

Rekrutacja trwa do 6 grudnia 2020 r. lub wyczerpania miejsc.

- W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dzwoń lub pisz: tel. 696 537 170, [email protected] - zachęca sztab WOŚP-u w gminie Świdnica.

A może chcesz zostać wolontariuszem w gminie Czerwieńsk?

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czerwieńsku informuje, że: - Aby zgłosić się na wolontariusza, napisz maila na adres mailowy: [email protected] - informuje Dominik Brzezicki, z czerwieńskiego sztabu. - W tytule maila należy napisać: "Wolontariusz 2020". W treści zaś: imię, nazwisko i datę urodzenia. Chętni zwrotnie otrzymają kod od sztabu.

Zobacz też: tak bawiliście się na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na początku tego roku:

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.