WM

Co się stało w autobusie linii 71 w Bydgoszczy? Podobno strzelano...

Co się stało w autobusie linii 71 w Bydgoszczy? Podobno strzelano... Fot. FOT. MZ
WM

Centrum Bydgoszczy, godzina nieco po 17. Kontrola biletów zakończyła się eksplozją agresji dwóch pasażerów. Podobno padły strzały...

Do niepokojącego i szeroko komentowanego zdarzenia miało dojść nie tak późno. We wtorek o godz. 17.17 na przystanku przy ul. Fredry w miejskim autobusie linii 71 zaczęła się kontrola przeprowadzana przez dwóch pracowników zatrudnianych przez firmę Rewizor. Teraz to ta spółka z Gdyni - wygrawszy przetarg - sprawdza legalność przejazdów.

W autobusie siedziało dwóch podpitych kolesi.

- Zdaje się - przynajmniej na obecnym etapie zbierania materiału dowodowego - że kontrolerzy w ogóle do nich nie podchodzili - słyszymy od policjantów. Potem akcja potoczyła się już bardzo szybko.

Rzekomy świadek zdarzenia słyszał, że pod adresem kontrolerów poleciały groźby. Dwóch mężczyzn wysiadło z autobusu. Ten sam świadek miał mówić, że usłyszał huk. Od czego? Fakty są takie, że w autobusie są dwie zbite szyby - tylna i tylna boczna. Czy to były strzały z ostrej broni palnej? Policjanci przeprowadzili już dokładne oględziny autobusu. Na razie śledztwo jest prowadzone z artykułu mówiącego o zniszczeniu mienia.

Sprawa wygląda jak na razie dość dziwnie. To z punktu widzenia policji. Pasażerowie mają o tym zupełnie inne zdanie, bo przypadkowe osoby zostały narażone na atak dwóch na razie nieustalonych mężczyzn.

 • Co do tej pory ustaliła policja? Przeczytaj dalszą część artykułu.
 • Świadkowie zajścia mogą telefonować na numer policyjny KP Błonie - 52 588 13 59.
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.