Marek Rudnicki

Cmentarz Centralny. Nikt nie przypomni o terminie opłaty i grób do likwidacji

Przykładem Ada Kalińska-Pichel, słynna śpiewaczka i aktorka znana w całej Polsce.  Parę lat temu ZUK planował zlikwidowanie nieopłaconego grobu. Przykładem Ada Kalińska-Pichel, słynna śpiewaczka i aktorka znana w całej Polsce. Parę lat temu ZUK planował zlikwidowanie nieopłaconego grobu.
Marek Rudnicki

Na Cmentarzu Centralnym około 5 tysięcy grobów nie jest opłacona. To grozi ich likwidacją. ZUK nie powiadamia krewnych, że powinni wnieść opłaty na kolejne 20 lat. Dawniej wieszał na grobach karteczki z informacją, ale tego już od dawna nie czyni.

- Regulamin szczecińskich cmentarzy jest jednoznaczny pod tym względem - mówi Andrzej Kus, rzecznik ZUK. - Administrator cmentarza nie ma obowiązku informowania o upływie terminu do którego uiszczono opłatę.

- Regulamin powinien być zmieniony, żyjemy w XXI wieku, w dobie elektroniki - uważa Dariusz Matecki, miejski radny, który złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Piotra Krzystka. - W dzisiejszych czasach przypomnienie o upływającym terminie za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź SMS jest bardzo prostą czynnością, która może uchronić wielu mieszkańców Szczecina przed likwidacją grobów ich bliskich.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.