Chuligani odpuścili. Nie niszczą pojazdów

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Chuligani odpuścili. Nie niszczą pojazdów

Marek Jaszczyński

Donosów nie ma, zniszczeń też nie. To prawdopodobnie efekt akcji prowadzonej przez spółkę autobusową.

- Od początku akcji do dziś nie było zgłoszeń. Ale nie mamy też nowych przypadków dewastacji w pojazdach. Zazwyczaj w czasie wakacji uaktywniali się wandale. Być może spokój jest związany z naszą akcją - mówi Grzegorz Ufniarz, kierownik przewozów Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

W lipcu przewoźnik autobusowy z Polic zaczął oferować nagrody za wskazanie osób, które dewastują autobusy.

SPPK czeka na informacje o tym, gdy ktoś zauważy przypadki niszczenia pojazdów. Informator poda swoje dane.

- Te informacje będą weryfikowane przez monitoring, jeżeli doprowadzimy w ten sposób do ukarania wandala, to wypłacimy nagrodę - mówi Grzegorz Ufniarz.

Czy to oznacza, że zgłaszający będzie musiał się liczyć z tym, że będzie świadkiem przed sądem?

- Niekoniecznie, takim dowodem może być nagranie z monitoringu - odpowiada Grzegorz Ufniarz.

Gra warta jest świeczki, bo przewoźnik co roku wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na usuwanie skutków wybryków chuliganów. Ale chodzi nie tylko o pieniądze. Pracownicy, którzy muszą naprawiać szkody, mogliby wykonywać inną, bardziej potrzebną pracę.

A jest o co walczyć, bo SPPK systematycznie odnawia tabor. Na początku września przewoźnik wprowadził do linii dwa autobusy przegubowe solaris urbino 18. Trzy solowe solarisy urbino 12, dotrą do SPPK pod koniec września.

W planach są następne zakupy.

- Spółka zakupi w ciągu trzech lat 15 nowych autobusów - dodaje Grzegorz Ufniarz.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.