Chcą rozbudować LNG. Na terenie terminalu powstanie trzeci zbiornik na skroplony gaz

Czytaj dalej
Joanna Maraszek

Chcą rozbudować LNG. Na terenie terminalu powstanie trzeci zbiornik na skroplony gaz

Joanna Maraszek

W czasie, kiedy brakuje oferentów przy innych budowach, do przetargu na rozbudowę terminalu LNG złożono aż 15 ofert. Rozbudową części lądowej zainteresowanych jest dziewięciu wykonawców, zaś do przetargu na rozbudowę części morskiej stanęło sześciu oferentów.

O rozbudowie LNG mówi się już od dwóch lat. W ostatnim roku zaś zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnego, trzeciego zbiornika na skroplony gaz. Nie jest to jedyny obiekt, który zostanie dobudowany do istniejącej już infrastruktury terminalu. Powstanie także bocznica kolejowa, która umożliwi transport gazu skroplonego drogą kolejową i nowe nabrzeże.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.