Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu na małym plusie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Starostwo Jarosławskie
Norbert Ziętal

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu na małym plusie

Norbert Ziętal

Zamiast przewidywanych 3 mln złotych strat, w 2016 r. szpital w Jarosławiu wypracował 28 tys. złotych na plus.

W 2015 r. wynik finansowy Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu był ujemny. Szpital zanotował ponad 1,8 mln złotych straty. Przewidywania na 2016 r. zakładały jeszcze większe ujemne saldo, szacowane na 3 mln złotych. Tymczasem, dzięki wprowadzonym zmianom, w ub. roku nie było straty, lecz wynik dodatni. Ponad 28 tys. złotych na plusie. COM to instytucja podległa jarosławskiemu starostwu powiatowemu.

Na marcowym posiedzeniu, funkcjonująca przy COM rada społeczna przyjęła uchwały, w których pozytywnie zaopiniowała zmiany w realizacji planu finansowego oraz inwestycyjnego za 2016 rok. Uchwały dotyczą również planów na bieżący rok.

- Dyrektor COM, Stanisław Krasny, otrzymał od przewodniczącego rady, starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, podziękowania i gratulacje za skuteczne realizowanie strategii zmian w szpitalu. Po raz pierwszy od kilku lat, jarosławski szpital osiągnął dodatni wynik finansowy - informuje Konrad Sawiński z wydz. rozwoju i promocji powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Dyr. Krasny twierdzi, że dodatni wynik finansowy to efekt skutecznych negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia, nowej strategii zarządzania, racjonalizacji kosztów i wsparcia otrzymywanego od starosty i rady powiatu.

A jeszcze niedawno sytuacja COM była o wiele gorsza.

- Stała się ona na tyle poważna, że należało podjąć niezbędne, chociaż trudne działania, w celu zachowania równowagi finansowej - mówi dyr. Krasny. Dodaje:

- Uregulowanie finansów szpitala pozwala spokojniej planować zadania inwestycyjne, które są niezbędne, aby nasz szpital miał odpowiednią bazę i infrastrukturę na miarę potrzeb naszych pacjentów, jak i standardów leczniczych.

- Działania podejmowane w jarosławskim szpitalu mają służyć przede wszystkim podnoszeniu jakości świadczonych usług medycznych, bo to najbardziej interesuje pacjentów - mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Pracująca od miesiąca nowa zastępca dyr. COM, lek. Monika Pachacz-Świderska za priorytet uznaje jakość i standard leczenia. Dotyczy to m.in. szkoleń personelu medycznego, pielęgniarek i lekarzy, w trzyletnim cyklu szkoleń.

Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.