Mariusz Parkitny

CBA było, przeszukało, zabezpieczyło sprzęt i na razie cisza

CBA było, przeszukało, zabezpieczyło sprzęt i na razie cisza
Mariusz Parkitny

- Nie wiemy jakie śledztwo prowadzi prokuratura. Nic nam nie wiadomo, aby miało dojść do zmian personalnych w zarządzie - brzmi odpowiedź ZCH Police na doniesienia o postępowaniu śledczych w sprawie niegospodarności w spółce.

W poniedziałek ujawniliśmy, że w sierpniu CBA przeszukało mieszkanie jednego z wiceprezesów ZCH Police, Tomasza P. Sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie niegospodarności w spółce. Wszczęto je kilka miesięcy temu. Nikt do tej pory nie usłyszał zarzutów. W lipcu CBA pojawiło się w siedzibie firmy i zabezpieczyło komputery niektórych osób. Według nieoficjalnych informacji, sprawa może dotyczyć przetargu organizowanego w latach 2017-2018. Tomasz P. przebywa za granicą. W ZCH Police pracuje od 1986 r. Wiceprezesem został dwa lata temu, gdy PiS doszedł do władzy i zmienił zarządy państwowych spółek. Cztery lata temu kandydował na radnego z listy PiS.

Władze spółki oględnie wypowiadają się o sprawie. Zwracają uwagę, że większą wiedzę mają na temat śledztwa prowadzonego przeciwko poprzedniemu zarządowi w sprawie niegospodarności.

- Spółce znany jest fakt wszczęcia w roku bieżącym innego postępowania w sprawie ewentualnego działania na jej szkodę, niemniej spółka nie dysponuje szczegółowymi informacjami o jego zakresie, a tym bardziej dokonywanych ustaleniach. Ze względu na tajemnicę wszystkich śledztw spółka nie może udzielić żadnych informacji o poszczególnych czynnościach dowodowych przeprowadzanych w ich toku, a obejmujących mienie Spółki, angażujących pracowników spółki, bądź w których spółka współdziała stosownie do wniosków właściwych organów - wyjaśnia Paweł Piwowarczyk, p.o. rzecznika spółki.

Zarząd spółki nie ma też informacji, aby planowano odwołanie Tomasza P.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.