Cavatina dba o bezpieczeństwo pracowników na światowym poziomie

Czytaj dalej
Fot. Cavatina Holding
Marek Długopolski

Cavatina dba o bezpieczeństwo pracowników na światowym poziomie

Marek Długopolski

Krakowskie biurowce Tischnera Office i Equal Business Park D, Cavatina Hall z Bielska-Białej, a także warszawska Chmielna 89, wrocławski Carbon Tower i gdański Palio Office Park. Co je łączy? To dzieła Cavatina Holding, jednego z najbardziej znanych polskich deweloperów. Są to również najnowocześniejsze, wyróżniające się architektonicznie, a zarazem najbardziej bezpieczne adresy biurowe w Polsce. Już wkrótce z najwyższym możliwym certyfikatem bezpieczeństwa - WELL Health-Safety Rating.

- Dla nas, dla firmy, nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników oraz tych wszystkich, którzy będą pracowali w biurowcach. Zawsze staramy się, aby nasze obiekty, były realizowane na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem tego jest zgłoszenie wszystkich dotychczas zrealizowanych budynków do certyfikacji WELL – mówi Łukasz Zarębski z Cavatina Holding.

Już od kilku lat polski deweloper w prestiżowych lokalizacjach największych polskich miast z wielkim powodzeniem realizuje nietypowe, interesujące wizualnie, a przede wszystkim wielofunkcyjne inwestycje. Nic więc dziwnego, że obiekty wzniesione przez Cavatina Holding, nawet w tych nietypowych czasach, wzbudzają niesłabnące powodzenie, przyciągając znanych najemców, jak również spore grono inwestorów.

Bezpieczny jak WELL

Cavatina dba o bezpieczeństwo pracowników na światowym poziomie
Cavatina Holding

Czym jest WELL Health-Safety Rating? Co ocenia? Jest to najnowszy standard bezpieczeństwa, przygotowany przez renomowany International WELL Building Institute (IWBI). To jedna z najważniejszych odpowiedzi rynku na czas pandemii.

Koronawirus nie tylko spowolnił gospodarkę, ale także zmienił sposób funkcjonowania przedsiębiorstw, firm i instytucji.
W trosce o zdrowie pracowników część z nich przeszła na pracę zdalną lub hybrydową. Okazuje się jednak, że nie wszystko da się zrobić z domu, dlatego tak istotne stało się odpowiednie zabezpieczenie i przygotowanie miejsc pracy.

Renomowany IWBI, odpowiadając na obecne potrzeby, przygotował certyfikat oceniający m.in. poziom bezpieczeństwa biurowców. Oparto go na szeroko zakrojonych badaniach, wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention, opiniach ekspertów i epidemiologów, rekomendacjach instytucji zarządzania kryzysowego, ale też wskazaniach instytucji branżowych jak np. SHARE i ASTM International.

Cavatina dba o bezpieczeństwo pracowników na światowym poziomie
Cavatina Holding

Wprowadzając się do budynku oznaczonego logiem WELL możemy mieć pewność, że jego projektanci zadbali o możliwie najwyższą jakość systemów doprowadzających powietrze oraz wodę. Ale to oczywiście nie wszystko. W takim budynku muszą również zostać spełnione rygorystyczne normy, jeśli chodzi o sprzątanie i odkażanie nie tylko przestrzeni wspólnych budynku, ale także poszczególnych biur i miejsc pracy.

Certyfikat bezpieczeństwa oznacza ponadto odpowiednie zabezpieczenia (np. bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk, maty do dezynfekcji obuwia, specjalne uchwyty, którymi można otworzyć drzwi bez ich dotykania), procedury postępowania (określenie stref dostępnych tylko dla kurierów, dostawców jedzenia i gości), jak również informowania i reagowania w sytuacjach kryzysowych.

To swego rodzaju pakiet bezpieczeństwa na czas pandemii. Chodzi o to, aby każda osoba, która znajduje się w biurze, czuła się
w nim bezpiecznie, a także wiedziała jak postępować w warunkach zagrożenia.

Cavatina pionierem bezpieczeństwa

Cavatina dba o bezpieczeństwo pracowników na światowym poziomie
Cavatina Holding

Cavatina Holding, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i ich gości, od razu postanowiła wdrożyć w życie rozwiązania oparte
o wytyczne WELL. Zapewnia również, że wszystkie kolejne realizacje będą zgłaszane do programu WELL Health-Safety Rating. To przede wszystkim troska o komfort, bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich użytkowników budynków.

Marek Długopolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.