Rajmund Wełnic

Były burmistrz Szczecinka krytykuje budżet powiatu

Długi starostwa sięgają 49 mln zł, 42 procent dochodów. To dużo, czego nie ukrywał i starosta Fot. Rajmund Wełnic Długi starostwa sięgają 49 mln zł, 42 procent dochodów. To dużo, czego nie ukrywał i starosta
Rajmund Wełnic

Dyskusja nad budżetem powiatu szczecineckiego na rok 2019 była okazją do ponownego starcia ekskoalicjantów.

Wiadomo było, że po zmianie koalicjanta w starostwie (starościńskie Porozumienie Samorządowe rządzi teraz z Prawem i Sprawiedliwością) sesja budżetowa będzie okazją do starcia z dawnym partnerem z Platformy Obywatelskiej..

- Budżet jest sztampowy, powiela konstrukcję poprzednich, a w minionym roku wyborczym był rozdęty - radny i były burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas z Koalicji Obywatelskiej nie zostawiał na projekcie suchej nitki. Choć na wstępie zaznaczył, że opozycja wstrzyma się od głosu, bo budżet spełnia wymogi formalne.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.