Mariusz Parkitny mariusz.parkitny@polskapress.pl

Były asesor komorniczy na czele grupy przestępczej

Były asesor komorniczy na czele grupy przestępczej
Mariusz Parkitny mariusz.parkitny@polskapress.pl

Sprawa dotyczy przejmowania mieszkań za udzielone pożyczki.

Na czele grupy przestępczej stał Artur P., były już asesor komorniczy ze Szczecina. Policja szuka kolejnych pokrzywdzonych osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Niedoszły komornik udzielał pożyczek, które zabezpieczał sobie przeniesieniem własności mieszkań. Gdy klient nie był w stanie spłacić pożyczki, tracił mieszkanie.

Zatrzymano już pięć podejrzanych osób.

- W wśród zatrzymanych osób był były asesor komorniczy Artur P, który kierował tą zorganizowana grupą przestępczą, jak również udzielał samodzielnie jako osoba fizyczna, w tym pod firmą TEMIDA, bądź z żoną pożyczek gotówkowych innym osobom zabezpieczonych poprzez przeniesienia własności mieszkań na jego rzecz przez pokrzywdzonych - wyjaśnia prok. Magdalena Blank.

W stosunku do Artura P., jak i do innych osób Sąd Rejonowy Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- W sprawie występuje już znaczna liczba osób pokrzywdzonych działalnością Artura P. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych działalnością Artura P. W związku z tym osoby oszukane przez wyżej wymienionego, które dotychczas nie ujawniły tego faktu Policji proszone są o zgłaszanie się do Komendy Wojewódzkiej Policji Wydziału Dochodzeniowo Śledczego w Szczecinie - dodaje prok. Blank.

Mariusz Parkitny mariusz.parkitny@polskapress.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.