Mariusz Parkitny

Były asesor komorniczy na czele grupy przestępczej

Były asesor komorniczy na czele grupy przestępczej
Mariusz Parkitny

Sprawa dotyczy przejmowania mieszkań za udzielone pożyczki.

Na czele grupy przestępczej stał Artur P., były już asesor komorniczy ze Szczecina. Policja szuka kolejnych pokrzywdzonych osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Niedoszły komornik udzielał pożyczek, które zabezpieczał sobie przeniesieniem własności mieszkań. Gdy klient nie był w stanie spłacić pożyczki, tracił mieszkanie.

Zatrzymano już pięć podejrzanych osób.

- W wśród zatrzymanych osób był były asesor komorniczy Artur P, który kierował tą zorganizowana grupą przestępczą, jak również udzielał samodzielnie jako osoba fizyczna, w tym pod firmą TEMIDA, bądź z żoną pożyczek gotówkowych innym osobom zabezpieczonych poprzez przeniesienia własności mieszkań na jego rzecz przez pokrzywdzonych - wyjaśnia prok. Magdalena Blank.

W stosunku do Artura P., jak i do innych osób Sąd Rejonowy Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- W sprawie występuje już znaczna liczba osób pokrzywdzonych działalnością Artura P. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych działalnością Artura P. W związku z tym osoby oszukane przez wyżej wymienionego, które dotychczas nie ujawniły tego faktu Policji proszone są o zgłaszanie się do Komendy Wojewódzkiej Policji Wydziału Dochodzeniowo Śledczego w Szczecinie - dodaje prok. Blank.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.