Mariusz Parkitny

Były adwokat wreszcie stanął przed sądem

Były adwokat wreszcie stanął przed sądem
Mariusz Parkitny

Po ponad dwóch latach od zakończenia śledztwa, Sądowi Okręgowemu w Szczecinie udało się wreszcie rozpocząć proces Marka K. byłego szczecińskiego adwokata oskarżonego o oszustwa sądowe. Wniosek, który miał wstrząsnąć sądem i odwrócić szalę zwycięstwa przygotował adwokat lubiący sprawy beznadziejne.

Zanim do tego doszło, razem ze swoim obrońcą dali popis jak storpedować rozpoczęcie procesu o czasie. Zarzucili więc sąd wnioskami: o wyłączenie sędziego (bo rzekomo stronniczy), o umorzenie sprawy (ze względu na problemy z ujawnieniem tajemnicy adwokackiej), o utajnienie procesu (bo dziennikarze zrobili z niego winnego i skompromitowanego człowieka).

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.