Była Noc z Poezją, będzie z Operetką. W Chojnicach

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Była Noc z Poezją, będzie z Operetką. W Chojnicach

Maria [email protected]

Po raz szósty można się rozkoszować ariami z oper i operetek oraz przebojami z musicali. Tak po prostu - za darmo, bo te Noce są bez biletów...

W sobotę i w niedzielę o godz. 20 będziemy się bawić w fosie miejskiej na Chojnickich Nocach Operetkowych. Pierwszy wieczór nosi tytuł „La luna rossa”. Będzie wypełniony kompozycjami, które rzadko się słyszy, a szkoda, bo są pełne radości i melodyjności. W programie znajdą się najpiękniejsze pieśni świata: muzyka włoska, grecka, hiszpańska, rosyjska, angielska, żydowska.

Na scenie zagości aż ośmioro wybitnych artystów, których talent oraz osobowość sceniczna uwiodą każdą publiczność!

Wystąpi zespół Diamanti w składzie:

Orkiestrą im. Johanna Straussa będzie dyrygował Marek Czekała, a wieczór poprowadzi Emilia Czekała.

W niedzielę o godz. 20 „Cafe Bodo”. Warszawska kawiarenka przy ulicy Foksal 17 była pomysłem legendarnego polskiego śpiewaka i doprawdy posiada wyjątkową atmosferę - przenosi w czasy wypełnione muzyką, dowcipem, elegancją. Bywają tam polskie znakomitości, gra orkiestra, a my jesteśmy świadkami spotkania samego Eugeniusza Bodo z Hanką Ordonówną. Nie tylko śpiewają swoje największe przeboje tamtego okresu, m.in. „Całuję twoją dłoń, madame”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Na pierwszy znak”, ale także rozmawiają, przekomarzają się, dowcipkują.

Wykonawcy: Emilia Czekała - Hanka Ordonówna, Tadeusz Seibert - Eugeniusz Bodo. Dyryguje Marek Czekała, wystąpi także chór „Alla camera” z Grudziądza.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.