Bulwary na Łasztowni stały się jednym z ulubionych miejsc spacerowych szczecinian

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Bulwary na Łasztowni stały się jednym z ulubionych miejsc spacerowych szczecinian

Małgorzata Klimczak

Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni zostało wybrane najlepszą przestrzenią publiczną w Polsce. Natomiast Centrum Handlowe Galaxy otrzymało nagrodę za najlepsze wnętrze wśród centrów handlowych. Nagrody zostały przyznane w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Property Design Awards 2018.

Szczecińskie nabrzeże zwyciężyło z Bulwarami Wiślanymi w Warszawie, Ogrodem Jordanowskim w Sosnowcu - Kazimierzu Górniczym, Placem Europejskim w Warszawie i Placem Litewskim w Lublinie.

- Tytuł najlepszej przestrzeni publicznej w Polsce wiele dla nas znaczy - mówi Ireneusz Nowak, prezes Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia. - Szczecin od lat wraca nad wodę. Świadczą o tym znaczące morskie imprezy plenerowe takie jak finały regat The Tall Ships Races, zmodernizowane bulwary, nowa miejska marina w centrum miasta czy cały obszar wyspy Łasztownia, która staje się nowym sercem miasta. Strategia Floating Garden realizowana od ponad 10 lat nie pozostawia złudzeń - Szczecin czerpał, czerpie i będzie czerpał pełnymi garściami z bliskości Odry, jeziora Dąbie, kanałów Międzyodrza. Najbardziej cieszy nas to, że powrót nad wodę zaakceptowali sami mieszkańcy, dla których nowe bulwary stały się miejscem kultowym.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.