Maciej Kałach

Budżetówka z Łódzkiego walczyła o podwyżki w stolicy. Nauczyciele, pracownicy ZUS, sanepidu... Manifestacja OPZZ w Warszawie z udziałem ZNP

W proteście w Warszawie wzięło udział półtora tysiąca pracowników sektora budżetowego z regionu łódzkiego. Najwięcej było nauczycieli Fot. Bartosz Krupa/East News W proteście w Warszawie wzięło udział półtora tysiąca pracowników sektora budżetowego z regionu łódzkiego. Najwięcej było nauczycieli
Maciej Kałach

Półtora tysiąca pracowników sektora publicznego z naszego regionu wybrało się w sobotę (22 września) do Warszawy, aby domagać się od rządu podwyżek swoich płac.

Do 20 tysięcy manifestantów zebrała, według organizatorów, sobotnia demonstracja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ). Wśród idących pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac!” była duża reprezentacja pracowników „budżetówki” z województwa łódzkiego.

– Szli m.in. nasi strażacy, związkowcy z sanepidu, pracownicy spółek transportowych, ZUS i pomocy społecznej – wymieniał Marek Błaszczyk, przewodniczący Rady Wojewódzkiej OPZZ w Łódzkiem. – Razem ok. 400 osób.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.