Andrzej Galczak

Budżet obywatelski Włocławka wkracza w kolejną fazę - weryfikację

W tym roku realizowane będą ubiegłoroczne pomysły, m.in. winda dla osób niepełnosprawnych w MBP. Fot. Andrzej Galczak W tym roku realizowane będą ubiegłoroczne pomysły, m.in. winda dla osób niepełnosprawnych w MBP.
Andrzej Galczak

Mieszkańcy Włocławka zgłosili rekordową liczbę projektów do budżetu obywatelskiego. Teraz przyszedł czas na ich weryfikację. Kolejnym etapem będzie głosowanie. Ogłoszenie wyników 28 września.

Budżet obywatelski, to wyłączone z budżetu miasta pieniądze, o których przeznaczeniu decydują mieszkańcy. Niedawno dobiegł końca etap zgłaszania propozycji, które będą realizowane w przyszłym roku.

Wpłynęło 140 projektów, a przypomnijmy, że dotychczas najwięcej propozycji zostało zgłoszonych w 2016 r. i było to 111 projektów. W pozostałych latach liczby oscylowały wokół 80.

- Bardzo się cieszę z licznego uczestnictwa mieszkańców w tej inicjatywie - mówi Barbara Moraczewska, wiceprezydent Włocławka. - Dziękuję włocławianom, że złożyli tak dużo różnorodnych propozycji. Wśród nich jest wiele innych niż wcześniej składano. Bardzo dziękuję też uczniom i seniorom, którzy bardzo aktywnie włączyli się zarówno w akcję edukacyjną, jak i składanie wniosków. Dzięki takiemu postępowaniu młodzież uczy się obywatelskości i utożsamia się ze swoim miastem.

Więcej o weryfikacji projektów - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.