Joanna Maraszek

Budowa w Karsiborze. Tu robota idzie, jak mało gdzie

Budowa w Karsiborze. Tu robota idzie, jak mało gdzie
Joanna Maraszek

Prace na taką skalę nie były tu prowadzone od co najmniej 20 lat. W Karsiborze budowa jednej drogi jest już skończona i możliwa do korzystania, a na czterech prace prowadzone są w zaawansowanym stopniu.

Pierwszy raz na tej wyspie dzieje się tak wiele. Aż dziewięć ulic ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy. Trzeba przyznać, że robota ruszyła pełną parą, a prace spowalniają jedynie ze względu na brak dostaw kruszywa.

- W tej chwili gotowa do użytkowania jest ulica Prosta, a pozostałe cztery drogi, których wykonanie zostało zlecone naszej firmie czekają na dostawę kruszywa - mówi Jan Stołowski kierownik robót firmy Kristone. - Teren jest wykorytowany i są obsadzone krawężniki, gdyby nie brak kruszywa, w tej chwili pewnie kończylibyśmy układanie kostki brukowej na kolejnych drogach.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.