Joanna Maraszek

Budowa w Karsiborze. Tu robota idzie, jak mało gdzie

Budowa w Karsiborze. Tu robota idzie, jak mało gdzie
Joanna Maraszek

Prace na taką skalę nie były tu prowadzone od co najmniej 20 lat. W Karsiborze budowa jednej drogi jest już skończona i możliwa do korzystania, a na czterech prace prowadzone są w zaawansowanym stopniu.

Pierwszy raz na tej wyspie dzieje się tak wiele. Aż dziewięć ulic ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy. Trzeba przyznać, że robota ruszyła pełną parą, a prace spowalniają jedynie ze względu na brak dostaw kruszywa.

- W tej chwili gotowa do użytkowania jest ulica Prosta, a pozostałe cztery drogi, których wykonanie zostało zlecone naszej firmie czekają na dostawę kruszywa - mówi Jan Stołowski kierownik robót firmy Kristone. - Teren jest wykorytowany i są obsadzone krawężniki, gdyby nie brak kruszywa, w tej chwili pewnie kończylibyśmy układanie kostki brukowej na kolejnych drogach.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.