Marek Rudnicki

Budowa S6 w naszym regionie. "Nie odcinajcie nas od kraju"

Jerzy Szmit podczas posiedzenia Sejmu 5 października przyznał, iż dla ministerstwa ważniejsze od budowy S6 jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do Jerzy Szmit podczas posiedzenia Sejmu 5 października przyznał, iż dla ministerstwa ważniejsze od budowy S6 jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do Portu Gdynia (na wizualizacji Węzeł Płoty).
Marek Rudnicki

Radni Goleniowa: Przesunięcie realizacji S6, z uwagi na poniesione koszty, jest nieekonomiczne. Radni Płot: S6 to połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem.

Nadal nie ma stanowiska ministerstwa infrastruktury w sprawie przyspieszenia budowy drogi szybkiego ruchu na odcinku pomorskim. Przypomnijmy więc słowa wiceministra Jerzego Szmita, który stwierdził: S6 po stronie pomorskiej będzie budowana, ale wciąż nie wiadomo, w jakim terminie.

Przeniesienie inwestycji prawdopodobnie za rok 2020 (koniec finansowania unijnego w obecnej perspektywie) to duże niebezpieczeństwo, że wówczas nie będzie już na jej realizację pieniędzy. Ta bowiem perspektywa jest ostatnią, w której Polska otrzymuje duże fundusze z UE.

Dlatego oburzenie wśród samorządów regionów nadmorskich jest duże. Dobra, szybka droga, to atut przy lokalizacji nowych inwestycji.


- Solidaryzujemy się ze wszystkimi samorządami, które zaskoczyła decyzja ministerstwa o przesunięciu w czasie inwestycji na terenie pomorskim - mówi Marian Maliński, burmistrz Płot. - Pół drogi nic nie daje. Powiem wprost, że te pomysły w ministerstwie działają na szkodę nadmorskich regionów. I zastanawiam się, czy przypadkiem ktoś nie wpadł na „dziki” pomysł ukarania Gdańska za to, że z tego miasta... (pochodzi Donald Tusk - przyp. red.) Szkoda gadać.

Również rada miasta Płotów podjęła uchwałę w tej sprawie, którą przesłano do wszystkich decydentów, w tym do premier Beaty Szydło. Czytamy w niej: - Samorząd Gminy Płoty, opowiada się za priorytetową realizacją S6 jako kluczowej inwestycji dla dalszego rozwoju Pomorza i Pomorza Zachodniego. Niepokoją nas ostatnie wypowiedzi wiceministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, umniejszające znaczenie budowy trasy S6 pomiędzy Słupskiem, a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami resortu, że realizacja tej trasy jest niezagrożona oraz ma zagwarantowane finansowanie.

Marek Rudnicki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.