Marek Rudnicki [email protected]

Budowa S6 w naszym regionie. "Nie odcinajcie nas od kraju"

Jerzy Szmit podczas posiedzenia Sejmu 5 października przyznał, iż dla ministerstwa ważniejsze od budowy S6 jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do Jerzy Szmit podczas posiedzenia Sejmu 5 października przyznał, iż dla ministerstwa ważniejsze od budowy S6 jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do Portu Gdynia (na wizualizacji Węzeł Płoty).
Marek Rudnicki [email protected]

Radni Goleniowa: Przesunięcie realizacji S6, z uwagi na poniesione koszty, jest nieekonomiczne. Radni Płot: S6 to połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem.

Nadal nie ma stanowiska ministerstwa infrastruktury w sprawie przyspieszenia budowy drogi szybkiego ruchu na odcinku pomorskim. Przypomnijmy więc słowa wiceministra Jerzego Szmita, który stwierdził: S6 po stronie pomorskiej będzie budowana, ale wciąż nie wiadomo, w jakim terminie.

Przeniesienie inwestycji prawdopodobnie za rok 2020 (koniec finansowania unijnego w obecnej perspektywie) to duże niebezpieczeństwo, że wówczas nie będzie już na jej realizację pieniędzy. Ta bowiem perspektywa jest ostatnią, w której Polska otrzymuje duże fundusze z UE.

Dlatego oburzenie wśród samorządów regionów nadmorskich jest duże. Dobra, szybka droga, to atut przy lokalizacji nowych inwestycji.


- Solidaryzujemy się ze wszystkimi samorządami, które zaskoczyła decyzja ministerstwa o przesunięciu w czasie inwestycji na terenie pomorskim - mówi Marian Maliński, burmistrz Płot. - Pół drogi nic nie daje. Powiem wprost, że te pomysły w ministerstwie działają na szkodę nadmorskich regionów. I zastanawiam się, czy przypadkiem ktoś nie wpadł na „dziki” pomysł ukarania Gdańska za to, że z tego miasta... (pochodzi Donald Tusk - przyp. red.) Szkoda gadać.

Również rada miasta Płotów podjęła uchwałę w tej sprawie, którą przesłano do wszystkich decydentów, w tym do premier Beaty Szydło. Czytamy w niej: - Samorząd Gminy Płoty, opowiada się za priorytetową realizacją S6 jako kluczowej inwestycji dla dalszego rozwoju Pomorza i Pomorza Zachodniego. Niepokoją nas ostatnie wypowiedzi wiceministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, umniejszające znaczenie budowy trasy S6 pomiędzy Słupskiem, a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami resortu, że realizacja tej trasy jest niezagrożona oraz ma zagwarantowane finansowanie.

Marek Rudnicki [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.