Brat Tomasza, Adrian Zieliński też coś brał?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
(AIP)

Brat Tomasza, Adrian Zieliński też coś brał?

(AIP)

Mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński, który w Rio miał startować w kategorii do 94 kg, jest podejrzany o stosowasnie dopingu?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy mistrz olimpijski z Londynu w kategorii do 85 kg Adrian Zieliński, który w Rio de Janeiro miał startować w kategorii do 94 kg, jest podejrzany o stosowanie dopingu.

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz został poinformowany przez Polską Misję Olimpijską. Oficjalny komunikat wyda PKOl po badaniu próbki B najwcześniej w piątek. Badanie, które dało wynik pozytywny zostało wykonane w kraju. W sobotę na dopingu został złapany jego brat Tomasz, któryopuścił już wioskę olimpijską. W obronie brata stanął Adrian. Teraz okazuje się, że sam nie był także uczciwy. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale on jest podejrzany o doping. - Taką informację ma już sam Adrian - przekazał nam Dariusz Bednarek, wiceprezes Zawiszy Bydgoszcz.

Z Dariuszem Bednarkiem dziennikarz ,,Gazety Pomorskiej” rozmawiał o godzinie 14.30. O 14.55 jeszcze raz zadzwonił do wiceprezesa by ponownie potwierdzić tę informację. Po medialnym szumie, Bednarek zadzwonił do dziennikarza z prośbą, by nie podawać go jako źródło informacji. O 15.48 zadzwonił ponownie.

- Nie rozmawiałem z dziennikarzem na ten temat - stwierdził. Świadkami wszystkich rozmów było kilka osób. Podczas konferencji Komisji do Spraw Zwalczania Dopingu poinformowano, że kolejny zawodnik polskiej reprezentacji jest podejrzany o doping, ale oficjalny komunikat zostanie wydany po badaniu drugiej próbki najwcześniej w piątek. Jak podał “Przegląd Sportowy” Adrian jest podejrzany o stosowanie tej samej substancji co brat Tomasz, czyli nandrolonu. Do sobotniego startu będzie wszystko jasne – powiedziano nam w Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie - informował “Przegląd Sportowy”. Finał kategorii do 94 kg zaplanowano o północy z soboty na niedzielę. Nasze informacje potwierdził “Przegląd Sportowy, który rozmawiał z Adrianem. - Mam takie sygnały. Nie wiem, o co chodzi – powiedział Adrian, cytowany przez gazetę.

(AIP)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.