Branża turystyczna w naszym regionie. Pracodawcy czekają na absolwentów hotelarstwa

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Małgorzata Klimczak

Branża turystyczna w naszym regionie. Pracodawcy czekają na absolwentów hotelarstwa

Małgorzata Klimczak

W Technikum Zawodowym nr 4 w Zespole Szkół nr 8 kształcą się technicy hotelarstwa. Hotelarstwo i turystyka w naszym regionie to branże, które rozwijają się najszybciej, a absolwenci tych kierunków pracę znajdą bez problemu.

Zawody w grupie hotelarskiej są ważne i poszukiwane na turystycznym rynku pracy. Fachowcy potrzebni są szczególnie na statkach i promach pasażerskich, w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, głównie w miejscowościach górskich, nadmorskich i uzdrowiskowych, gdzie występują potrzeby związane z obsługą gości.

- U nas nauka trwa 4 lata, kończy się dwoma egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe i dyplomem ukończenia szkoły - mówi Joanna Rygielska-Barwacz, zastępca dyrektora szkoły. - Uczniowie mają praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego, w szczecińskich hotelach, a także w schroniskach młodzieżowych, w hotelach i pensjonatach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Irlandii Północnej.

Dalej przeczytasz:

- Co robi technik hotelarstwa?

- Jak wyglądają praktyki?

- Gdzie można znaleźć pracę? Nie tylko w hotelach - m.in. na luksusowych statkach pasażerskich

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.