Łukasz Koleśnik

Brakuje karetki i dwóch baterii

Starostwo odzyskało dwie karetki, które były w bardzo złym stanie. Wciąż brakuje jeszcze jednej karetki. Fot. Powiat krośnieński Starostwo odzyskało dwie karetki, które były w bardzo złym stanie. Wciąż brakuje jeszcze jednej karetki.
Łukasz Koleśnik

Wczoraj miało się odbyć spotkanie związane z dalszymi rozliczeniami w sprawie szpitala. Do porozumienia wciąż jest bardzo daleko.

Inwentaryzacja została wykonana, pomieszczenia w szpitalu zostały zaplombowane. Protokoły zostały przekazane krośnieńskiej spółce, należącej do Grupy Nowy Szpital (GNS). Przedstawiciele firmy nie podpisali dokumentów. Dlaczego?
- Spis mienia nieruchomego oraz ruchomego odbył się bez udziału dzierżawcy - mówi pracownik GNS, Krzysztof Zgoda. - Zespół jednostronnie dokonywał spisu, nie konsultując się z przedstawicielami spółki i nie używał przy tym specjalistycznego nazewnictwa. Nie możemy więc stwierdzić czy poszczególne przedmioty zostały poprawnie nazwane - wyjaśnia.

Co ciekawe, spółka twierdzi, że zakończyła już współpracę z powiatem. Jak to możliwe?
- Na początku grudnia przekazaliśmy klucze do dzierżawionych nieruchomości. Powiat zaplombował pomieszczenia i tym samym przejął w posiadanie przedmiot dzierżawy. Uznajemy więc naszą umowę dzierżawy jako rozwiązaną - tłumaczy Krzysztof Zgoda.

W starostwie są w szoku. Uważają, że stanowisko GNS jest niedorzeczne.
- W spisie mienia brało udział osiem osób z ramienia GNS, więc podawanie, że robiliśmy to jednostronnie, to po prostu kłamstwo - stwierdza rzecznik powiatu krośnieńskiego, Tomasz Kaczmarek. - Natomiast mówienie o tym, że zaplombowane pomieszczenia oraz wydanie kluczy jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy jest absurdalne.

Rzecznik starostwa podkreśla również, że wciąż nie rozliczyli się w kilku sprawach ze spółką. - W dalszym ciągu nie została zakończona sprawa karetek. Brakuje jednego pojazdu oraz trzech tablic rejestracyjnych, a także dwóch akumulatorów - wyjaśnia T. Kaczmarek.
- Nie zabezpieczyli dokumentacji medycznej. W_tej sprawie złożyliśmy już doniesienie do prokuratury. Ponadto nie zajęli się jeszcze przeterminowanymi lekami - wymienia. - Wszystko to obiecali nam wcześniej przedstawiciele spółki, ale żadnego z powyższych punktów nie wypełnili - dodaje rzecznik.

Według pracowników starostwa nie powinno to jednak wpłynąć na proces przejmowania budynków. Następnym krokiem ma być założenie spółki samorządowej. Szczegóły poznamy najprawdopodobniej już dzisiaj po zakończeniu posiedzenia rady powiatu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.