Black Friday w sieci to kant. Ceny niższe tylko o 1,3 proc.

Czytaj dalej
Fot. Freeimages.com
Małgorzata Stempinska

Black Friday w sieci to kant. Ceny niższe tylko o 1,3 proc.

Małgorzata Stempinska

Amerykanie na Black Friday czekają z utęsknieniem przez cały rok. Tego dnia towary mogą kupić nawet o 80-90 proc. taniej. W Polsce Czarny Piątek od kilku lat próbuje się zadomowić. I choć sprzedawcy na kilka dni przed tą akcją zapowiadają duże promocje, to co roku klienci są zawiedzeni.

W sklepach stacjonarnych obniżki średnio sięgają 20-30 proc. i to tylko na wybrane towary. Znacznie gorzej jest w e-sklepach.

Deloitte we współpracy z firmą Dealavo porównał ceny w sklepach internetowych 17 listopada oraz 24 listopada, czyli w Black Friday. Jak się okazało, obniżka cen wyniosła średnio zaledwie 1,3 proc.! Byli też handlowcy, którzy... podnieśli ceny. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w różnice w cenach w poszczególnych sklepach internetowych były duże.

Dziś Dzień Darmowej Dostawy

Dziś od godz. 00.01 do 23.59 możemy zrobić zakupy online w sklepach internetowych, których listę znajdziemy na stronie www.dziendarmowejdostawy.pl. Obecnie widnieje na niej prawie 1800 e-sklepów. 

Dostawa dla zamówień złożonych w nich dzisiaj nic nie kosztuje. Nie ma tutaj znaczenia metoda płatności i rodzaj dostawy. 

Akcja obejmuje swym zasięgiem wyłącznie zamówienia na terenie Polski. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.