Adam Muśko

Bielsk Podlaski. Nowy zawodnik zagrał w ŁKS, a w Turze były jagiellończyk

W sparingu rozegranym w Bielsku Podlaskim Tur zremisował 1:1 z ŁKS 1926 Łomża Fot. Krzysztof Jankowski W sparingu rozegranym w Bielsku Podlaskim Tur zremisował 1:1 z ŁKS 1926 Łomża
Adam Muśko

Trójka podlaskich trzecioligowców rozegrała kolejne mecze kontrolne.

W Bielsku Podlaskim spotkały się beniaminek III ligi, miejscowy Tur i ŁKS 1926 Łomża. Mecz zakończył się remisem 1:1. W łomżyńskiej ekipie zagrał nowy zawodnik Michał Misiak, który w ostatnim sezonie grał w spadkowiczu z III ligi grupy podkarpackiej - Cosmosie Nowotaniec.

- To prawy obrońca, czyli będzie rywalizacja dla Damiana Gałązki - opisuje Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS. - Jest to chłopak o dużych możliwościach wydolnościowych, wybiegany. W meczu testowaliśmy jeszcze czterech zawodników. Z jednym chcielibyśmy podpisać kontrakt i jest to kwestia dogadania między klubami. Chcemy, aby został także testowany bramkarz. Trzeciego testowanego sprawdzimy jeszcze w środowym meczu sparingowym w Ostrołęce z Koroną, a z jednego zrezygnowaliśmy. Właśnie w środę chciałbym ostatecznie zamknąć kadrę.

Natomiast w Turze testowanych było pięciu piłkarzy.

- Czterech widziałbym w naszym składzie, ale teraz musi z nimi negocjować prezes klubu - twierdzi trener Tura, Paweł Bierżyn. - Musimy się wzmocnić w każdej formacji i chciałbym, aby to było jak najszybciej, bo na zgrywanie zespołu nie mamy wiele czasu.

Na razie w Turze został wzmocniony sztab szkoleniowy. Drugim trenerem będzie były napastnik Jagiellonii Jacek Bayer, który przez ostatnie pięć sezonów prowadził Spartę Augustów.

Tur i ŁKS kolejne sprawdziany rozegrają w środę. Tur zagra z KS Wasilków (godz. 18.30), a ŁKS w Ostrołęce z Koroną.

Duże luki w kadrze są także w spadkowiczu z II ligi Olimpii Zambrów. Drużyna trenera Mirosława Dymka przegrała 0:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie (IV liga). Szkoleniowiec testował aż siedmiu zawodników.

- Zespół po tak dużych zmianach kadrowych nie jest zgrany, bo nie może - twierdzi Dymek. - Najważniejszą sprawa to ustabilizować skład i nad tym pracujemy. Z siedmiu testowanych z jednym chcielibyśmy podpisać kontrakt i na razie rozmawiamy z menedżerem zawodnika. Będziemy jeszcze szukać piłkarzy.

Olimpia kolejny sparing zagra także w środę (godz. 18) w Grajewie z miejscową Warmią.

Początek rozgrywek III ligi zaplanowany jest na weekend 5 - 6 sierpnia.

Tur Bielsk Podlaski - ŁKS Łomża 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Kosiński 2, 1:1 Rafał Zalewski 70.

W Turze zagrali: Drozdowski, Sidun - K. Kulikowski, A. Kosiński, A. Lewczuk, Łochnicki, Popiołek, K. Kosiński, Walczuk, Falkowski, R. Kulikowski, Zawadzki oraz 5 zawodników testowanych.

W ŁKS zagrali: Lipiec - Gałązka, Melao, Wasiulewski, Kacprzyk, Sadowski, Maćkowski, Kaliszewski, Tarnowski, Misiak, Brzozowski, Drozdowski, Zalewski, Świderski, Grabowski, Olesiński oraz czterech piłkarzy testowanych.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 1:0

Olimpia: Czapliński - Gryko, Piłatowski, Zalewski, M. Jastrzębski, P. Jastrzębski, Butkiewicz, Hryszko, Jackiewicz, Kuczałek, Grzybowski, Koncewicz, Dębek oraz siedmiu zawodników testowanych.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.