Wioletta Mordasiewicz

Bezdomni śpią w letnim teatrze. Spędzają noce w zakamarkach sceny

To w takich miejscach za sceną kloszardzi robią sobie legowiska. Przynoszą kartony i spędzają w nich noce. O ich obecności świadczy także odór, który To w takich miejscach za sceną kloszardzi robią sobie legowiska. Przynoszą kartony i spędzają w nich noce. O ich obecności świadczy także odór, który się wydobywa z zakamarków, bo obsikują murki
Wioletta Mordasiewicz

Osoby bez dachu nad głową wchodzą w zakamarki nowej sceny w parku Chrobrego i spędzają w nich noce, a dzieci i młodzież wbiegają dla rozrywki na zadaszenie

Miniteatr w parku Chrobrego jeszcze nie doczekał się inauguracji, a już są z nim problemy.

- Bezdomni wchodzą za kontener za sceną i tam śpią. - mówią okoliczni mieszkańcy. Obsikują murki. Na cemencie leżą kartony, które sobie poznosili.

Podobny problem był niedawno podczas awarii w szalecie miejskim w parku.

- W szalecie też zrobili sobie miejsca do spania i go dewastowali - mówi Elżbieta Dybowska, radna. - My mieliśmy podobny problem z budynkiem przy ulicy Czarnieckiego. Musieliśmy zamontować tam kratę, by uniemożliwić bezdomnym wchodzenie w zakamarki.

Z kolei dzieci i młodzież urządzają sobie zabawy na zadaszeniu sceny w parku. Wbiegają na nie narażając się na niebezpieczeństwo.

Budowa sceny kosztowała prawie 300 tys. zł.

- Już zleciliśmy wykonanie jej ogrodzenia - mówi Andrzej Kaszubski, dyrektor Stargardz-kiego Centrum Kultury. - Do 13 czerwca wykonawca zobowiązał się, że ogrodzi ją siatką. Nie mamy innego wyjścia. Musimy teatr letni zabezpieczyć przed wandalami, bezdomnymi i młodzieżą, która na dachu urządza sobie zabawy.

Inauguracja sceny letniej odbędzie się 14 czerwca o godz. 21. Wystąpią m.in.: Czerwony Tulipan, Robert Kasprzycki i Krzysztof Daukszewicz.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.