Marcin Łada

Bezbłędny Peter Prevc

Marcin Łada

Sobotnia drużynówka w Willingen dla Niemców, a wczorajszy konkurs indywidualny zdominował Peter Prevc. Nasi przeciętnie.

Zmagania zespołowe stały pod znakiem silnych porywów wiatru. Loteryjne warunki nie przeszkadzały jednak świetnie dysponowanym, a przede wszystkim bardzo równo skaczącym Niemcom. Każdy z gospodarzy prezentował się lepiej od poprzednika. Kiedy przedostatni Richard Freitag osiągnął 141 m wydawało się, że tej poprzeczki Severin Freund już raczej nie pokona. Pokonał i to aż z ośmioma metrami zapasu. Na półmetku to właśnie jego drużyna otwierała zestawienie. Tylko sześć dziesiątych punktu mniej mieli rewelacyjni w tym sezonie Norwegowie, których prowadził Johan Andre Forfang - 140,5.
Kiedy ostrzyliśmy sobie zęby na finał, silny wiatr zaczął kręcić młynki i zmusił arbitrów do odwołania drugiej serii. Nasi nie odegrali znaczących ról, ale niepokojące są wyniki bardziej doświadczonych i żółtodziobów. Maciej Kot uzyskał 115,5 m, a Andrzej Stękała - 133,5.

Wczorajsze zmagania zdominował nieomylny w tym roku Peter Prevc. Lider Pucharu Świata znów nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy. Słoweniec szybował na nieosiągalne dla innych odległości, wygrał obie serie i konkurs. Freund był tym razem trzeci, a klasą błysnęli Norwegowie, którzy tradycyjnie „oblepili” czołową dziesiątkę.
Nasi zdecydowanie poza czołówką. Najwyżej sklasyfikowany Stefan Hula uplasował się na 18. miejscu, a reszta zakręciła się w trzeciej dziesiątce. Kamil Stoch, zgodnie z zapowiedziami, nie startował.

Wyniki i klasyfikacje

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.