Bestialskie znęcanie się nad chłopakiem i decyzja sądu w Gdańsku wywołały dyskusję. 30 lat za okrutne zbrodnie? Tego chce minister Ziobro

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Szymon Zieba

Bestialskie znęcanie się nad chłopakiem i decyzja sądu w Gdańsku wywołały dyskusję. 30 lat za okrutne zbrodnie? Tego chce minister Ziobro

Szymon Zieba

Sprawa bestialskiego znęcania się nad chłopakiem, w której orzekał gdański sąd, wywołała dyskusję na temat zaostrzenia prawa. Minister sprawiedliwości chce, by sprawcy okrutnych zbrodni za kraty mogli trafiać nawet na 30 lat.

Sąd Okręgowy w Gdańsku w ubiegły czwartek wydał wyrok, skazując trójkę mężczyzn i kobietę na wyroki od 4 do 6 lat (szczegóły sprawy dotyczącej znęcania opisujemy w ramce ). Śledczy z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa domagali się dużo surowszych kar: po 10 lat dla każdego z oskarżonych.

– Choć jeszcze nie otrzymaliśmy pisemnego uzasadnienia wyroku sądu, mogę powiedzieć, że apelacja w tej sprawie jest już praktycznie przesądzona – mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” prokurator Maciej Chełstowski, szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, która prowadziła postępowanie.

W materiale co o sprawie zaostrzenia kar mówi szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny. Jakich kar możemy się spodziewać. 

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Zieba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.