Będzie nowa szkoła muzyczna w Szczecinie

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Będzie nowa szkoła muzyczna w Szczecinie

Małgorzata Klimczak

Zespół Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat do klasy I nowo powstałej Szkoły Muzycznej I stopnia

Będzie to szkoła 6-letnia popołudniowa, która wejdzie w skład ZSM. O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 5 lat oraz nie więcej niż 10 lat.

Podczas rekrutacji we wniosku rodzice wskazują dwie specjalności -instrumenty, uwzględniając możliwości indywidualne kandydata spośród następujących instrumentów: flet, saksofon, perkusja, skrzypce, wiolonczela, fortepian, akordeon, gitara.

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły będą musieli zdać testy z umiejętności muzycznych, w tym umiejętności śpiewania - zaśpiewanie dowolnej piosenki, słuchu muzycznego, pamięci muzycznej, poczucia rytmu, zdolności fizyczno-manualnych pod kątem predyspozycji do gry na wybranym przez kandydata instrumencie.

16 maja szkoła w swojej siedzibie przy ul. Staromłyńskiej 27 organizuje dni otwarte. Wszystko zaczyna się o godz. 16. O godz. 16:30 odbędzie się spotkanie w Sali Koncertowej ZSM połączone z koncertem specjalnie przygotowanym dla najmłodszych. Po koncercie będzie możliwość obejrzenia szkoły i wziąć udział w zajęciach rytmicznych połączonych z zabawą.

To będzie trzecia szkoła tego typu w Szczecinie. Obecnie można się kształcić muzycznie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. oraz Państwowej Szkole Muzycznej I st.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.