Monika Zacharzewska

Aż zabrakło kart seniora!

Wnioski o Kartę Usteckiego Seniora przyjmowane są w sekretariacie MOPS-u Wnioski o Kartę Usteckiego Seniora przyjmowane są w sekretariacie MOPS-u
Monika Zacharzewska

Zainteresowanie Kartami Usteckiego Seniora jest tak duże, że kart aż zabrakło. MOPS drukuje kolejne i wydawał je będzie od 1 lipca

Karta Usteckiego Seniora to program Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce realizowany z myślą o starszych mieszkańcach Ustki.

Pozwala ona na korzystanie przez seniorów ze zniżek, promocji, dodatkowych rabatów w kilkudziesięciu punktach gastronomicznych, sklepach, siłowniach, na basenach na terenie miasta i nie tylko. Daje też możliwość tańszego podróżowania autobusami czy taksówkami.

- Kartę mogą bezpłatnie otrzymać w sekretariacie MOPS-u wszyscy mieszkańcy Ustki, którzy ukończyli 65 lat. Uprawnia ona do wielu zniżek udzielanych przez usteckich przedsiębiorców - tłumaczy Anna Pilecka-Sawczuk, z ustec-kiego MOPS-u. - Natomiast seniorzy, którzy ukończyli 70 lat, dodatkowo otrzymają bilety uprawniające do ośmiu przejazdów w miesiącu na trasie Ustka - Słupsk - Ustka za złotówkę. Ta akcja na razie realizowana będzie co miesiąc do grudnia.

Przyznaje ona, że zainteresowanie kartą zaskoczyło pomysłodawców. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po ogłoszeniu projektu, pracownicy MOPS wydali wszystkie 750 zamówionych kart.

- Już zamówiliśmy w drukarni 1500 kolejnych. Będziemy je wydawali chętnym od początku lipca - mówi Anna Pilecka-Sawczuk. - Cały czas jednak w siedzibie usteckiego ośrodka przy ul. Wyszyńskiego przyjmujemy wnioski od zainteresowanych kartą seniorów.

Przyznaje ona, że nikt nie spodziewał się, że seniorzy będą w kolejkach ustawiali się po kartę.

W Ustce osób uprawnionych do posiadania karty jest około 3300 osób.

Punkty, w których można skorzystać z promocji z kartą oznaczone są specjalnymi naklejkami.

Przedsiębiorcy, nie tylko z Ustki, mogą cały czas dołączyć do programu. Wzór porozumienia jest na stronie internetowej www.mops.ustka.pl.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.