Autonomiczne auto dla Łodzi. Pojedzie bez kierowcy

Czytaj dalej
Piotr Jach

Autonomiczne auto dla Łodzi. Pojedzie bez kierowcy

Piotr Jach

Coraz bardziej realne kształty przybiera projekt wprowadzenia na łódzkie ulice bezzałogowych autonomicznych samochodów, które uzupełnią transport miejski.

Już w najbliższych dniach zostanie powołane do życia konsorcjum realizujące ten ambitny plan. Wybrano już nawet fabrykę, w której powstaną autonomiczne pojazdy na prąd. Wczoraj, na odbywającej się w hali Expo-Łódź konferencji „Komunikacja i transport w mieście”, w wirtualnej rzeczywistości można było nawet obejrzeć i wsiąść do takiego wozu, zaprojektowanego przez łódzkie studio One/One Lab.

- Są bardzo duże szanse na realizację projektu - mówi jego pomysłodawca Wojciech Wycichowski z Rady Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. - Optymistyczny termin wyjazdu autonomicznych samochodów na ulice - za dwa lata. Bardziej realny - za cztery. Na pewno przed przed wystawą Expo 2022, o której organizację ubiega się Łódź.

Kwestią do rozważenia pozostaje trasa, po jakiej autonomiczne auta będą w Łodzi jeździć. Ich pojawienie się na ul. Piotrkowskiej nie jest do końca pewne, m.in. z uwagi na lokalne prawo ograniczające ruch pojazdów na tej ulicy. Brane pod uwagę sa więc inne trasy, np. Łódź Fabryczna - lotnisko im. Reymonta.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.