Archeolodzy z Koszalina odkryli cmentarz Gotów

Czytaj dalej
Fot. Jacek Borkowski
Piotr Polechoński

Archeolodzy z Koszalina odkryli cmentarz Gotów

Piotr Polechoński

Na unikatowe znalezisko natrafili koszalińscy archeolodzy. Zlokalizowali kolejne pomorskie cmentarzysko germańskich Gotów. To sensacja na skalę krajową.

Koszalińscy archeolodzy przez kilka ostatnich dni intensywnie pracowali na jednym ze stanowisk kurhanowych w okolicach Wałcza. Pracę prowadzili za zgodą władz miejscowego Nadleśnictwa Jastrowie i pod egidą pilskiego oddziału Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. I choć prowadzone prace miały charakter jedynie sondażowy - został nimi objęty niewielki obszar, który został zbadany głównie za pomocą georadaru - to udało się w stu procentach potwierdzić, że takie wyjątkowe cmentarzysko tutaj istnieje.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.