Iwona Marciniak

Apel do władz miasta i powiatu o pomoc dla branży turystycznej w Kołobrzegu i okolicy

Kuracjuszy na kołobrzeskich plażach coraz mniej. Branża turystyczno - uzdrowiskowa oczekuje więc od miasta, powiatu oraz rządu wsparcia Fot. Iwona Marciniak Kuracjuszy na kołobrzeskich plażach coraz mniej. Branża turystyczno - uzdrowiskowa oczekuje więc od miasta, powiatu oraz rządu wsparcia
Iwona Marciniak

Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno - Uzdrowiskowe w Kołobrzegu apeluje do władz miasta i powiatu o pomoc dla branży turystycznej w związku z zagrożeniem koronawirusem. Proszą o konkrety, w tym m.in. o przeniesienie opłat za użytkowanie wieczyste na październik i to z możliwością rozłożenia połowy należności na 36 rat.

Do władz centralnych apelują o obniżenie tej samej opłaty o połowę, na okres 2 lat. - Chodzi o to, by pomóc naszej branży i tysiącom zatrudnionym, przetrwać ten bardzo trudny czas - mówi prezes RST-U, Mariusz Ławro.

Jak mówi prezes, członkowie stowarzyszenia, w którego skład wchodzi 80 reprezentantów branży turystycznej w Kołobrzegu (głównie sanatoriów, hoteli i ośrodków), w pełni popierają stanowisko grupy kołobrzeskich hotelarzy, którzy już w piątek wystosowali apel do wojewody, minister rozwoju, ministra finansów i premiera M. Morawieckiego.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.