Mariusz Parkitny

Anestezjolog świadomie unikał komornika

Anestezjolog świadomie unikał komornika
Mariusz Parkitny

Tydzień dali sobie na decyzję sędziowie, którzy rozpatrują apelację anestezjologa skazanego nieprawomocnie za unikanie komornika.

Razem z lekarzem Wiesławem S. na ławie oskarżonych zasiadła jego żona Małgorzata. We wtorek przed sądem w Szczecinie ruszył ich proces odwoławczy. W pierwszej instancji zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i obowiązek zwrotu pacjentce 1,5 mln zł. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

- Świadomie i wspólnie podejmowali przez lata działania, które zmierzały do uszczuplenia majątku, aby komornik nie miał z czego ściągnąć pieniędzy dla pacjentki oskarżonego - mówiła uzasadniając wyrok pierwszej instancji sędzia Magdalena Ledworowska.

Wiesław S. to anestezjolog ze Szczecina, który dziesięć lat temu popełnił błąd podczas zabiegu. Od tamtej pory pacjentka jest w śpiączce. Lekarz miał jej płacić rentę i odszkodowanie, ale szybko przestał. Dług urósł do 1,6 mln zł. Potem okazało się, że razem z żoną podejmują działania, aby unikać komornika: rozdzielili majątek, potem oskarżony darował żonie swoją część, a następnie w ramach alimentów przekazywał jej całą swoją wypłatę (ok. 20 tys. zł). Przez to komornik nie miał z czego ściągać pieniędzy.

Niedawno komornikowi udało się sprzedać wart ponad 100 tys. zł. samochód należący do lekarza. W sądach są jeszcze sprawy związane z obniżeniem alimentów jakie lekarz płaci żonie. Sąd ustanowił też hipotekę przymusową na ich jednorodzinnym domu. W międzyczasie oskarżona powołała spółkę do której wniosła aportem dom, aby komornik nie mógł położyć na nim ręki.

- Nie wiem, dlaczego tak postępują. Przecież stać go było na zapłacenie renty i odszkodowania - mówił załamany ojciec pacjentki.

Wzięcie czasu przez sędziów sądu odwoławczego na zastanowienie się oznacza, że sprawa jest trudna. Wyrok ma zostać ogłoszony 12 kwietnia.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.