Anna Folkman

Amputacja - mówili inni, tylko w Szczecinie podjęto się operacji

- Profesor Kotrych jest najlepszy. Śmieję się teraz, że tylko jemu dam się dotknąć - mówi z uznaniem Dariusz Zocholl z Trójmiasta - Profesor Kotrych jest najlepszy. Śmieję się teraz, że tylko jemu dam się dotknąć - mówi z uznaniem Dariusz Zocholl z Trójmiasta
Anna Folkman

Kilku lekarzy spisało nogę pana Dariusza na straty. Jako rozwiązanie proponowali tylko amputację. Ratunek pacjent z Trójmiasta znalazł w Szczecinie. Prof. Daniel Kotrych ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej przeprowadził pionierską operację i postawił pana Dariusza na nogi.

U pana Dariusza od okresu dojrzewania na kościach wykrywano wyrośla chrzęstno-kostne. Usłyszał jednak, że to nic poważnego, łagodne zmiany, z którymi po prostu musi żyć. Odkryto je na kości udowej czy żebrze. Niestety, w 2005 roku, kiedy lewa noga zaczęła drętwieć, okazało się, że zmiana rośnie i uciska na nerw oraz tętnicę.

- Guz miał średnicę ok. 7 cm - opowiada Dariusz Zocholl.

Mężczyzna szukał pomocy w rodzinnym Trójmieście. Nikt nie chciał podjąć się leczenia. W końcu znalazł się lekarz, który powiedział, że usunie wyrośl. Po operacji pan Dariusz znów funkcjonował normalnie do końca 2008 roku, kiedy guz znów odrósł.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.