Ali Frantti z Developresu Rzeszów: Cieszę się na święta w Polsce

Czytaj dalej
Fot. krzysztof kapica
Karolina Głodowska

Ali Frantti z Developresu Rzeszów: Cieszę się na święta w Polsce

Karolina Głodowska

Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów Alexandra Frantti opowiada o przygotowaniach do ostatniego, wyjazdowego meczu w pucharze CEV, a także o celach i planach drużyny na nowy rok. W rozmowie również o rodzinnych świętach, spotkaniu z polską kuchnią i wrażeniach z pobytu w Rzeszowie.

Miło było tak pewnie wygrać z Radomką Radom w ostatnim domowym meczu w tym roku. Tym bardziej tobie – zaczęłaś jako rezerwowa, ale trener dał ci szansę i wykorzystałaś ją świetnie, zespół ożył po twoim wejściu.

Tak, bardzo cieszę się, że mogłam pomóc drużynie. Na końcu liczy się rezultat w meczu, nie nasze indywidualne sprawy. Zawsze to podkreślam, owszem, każda z nas ma swoje ambicje, ale ten wspólny cel jest najważniejszy. Jeśli chodzi o mnie - jestem na zawołanie. Tak, jak dzisiaj. Wiem, co potrafię i będę czekać na takie momenty, w których wejdę na boisko i pomogę. Mamy niesamowicie równy, mocny skład i oczekiwania są duże.

Kolejny mecz nie będzie już tak łatwy. Jedziecie do Francji na rewanż z Miluzą w pucharze CEV. W pierwszej rundzie wygrałyście 3:2, ale rywalki stanowczo się stawiały... a wy miałyście swoje problemy. Jak będzie w drugim spotkaniu?

Chcemy je oczywiście wygrać, to nasz ostatni mecz w tym roku – pragniemy ten etap zakończyć z uśmiechami na twarzy i awansem do kolejnej fazy. Jasne jest, że nie będzie łatwo, bo Miluza jest ekipą bardzo dobrą, grają świetnie w obronie, czasem trudno dostać się do boiska, bo wszystko „wyciągają”. Naszym zadaniem jest jednak tak zbudować taktykę, by umieć sobie poradzić z wymagającym rywalem. Same jesteśmy świadome swoich możliwości i wiemy, że pewne zwycięstwo jest w naszym zasięgu. Musimy wyciągnąć wnioski z pierwszego pojedynku, być skoncentrowane i grać mądrze.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Głodowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.