Aktorstwo to też rzemiosło, nad którym trzeba pracować całe życie

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Celina Wojda

Aktorstwo to też rzemiosło, nad którym trzeba pracować całe życie

Celina Wojda

Na spotkanie z młodzieżą, wspólne warsztaty i rozmowę przyjechali wczoraj aktorzy Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński.

Rendez-vous Szczecińskiego Rzemiosła z Kulturą to cykl spotkań organizowanych przez Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską. Ideą tych spotkań jest promowanie rzemiosł poprzez historię. Do Szczecina przyjeżdżają osoby, dla których sztuka rzemiosła ma wyjątkowe znaczenie.

- Jako rzemieślnik i pedagog uważam, że to ciekawa inicjatywa łącząca historię i rzemiosło, ilustrując tradycje, ciekawe wydarzenia z nieprzerwanie działającymi różnymi dziedzinami rzemieślniczymi - mówi Miłosz Ciesielski. -Chciałbym w ten sposób promować zarówno daną dziedzinę rzemieślniczą jak i ciekawą osobowość lub wydarzenia z jej historii. W podsumowaniu, taka formuła to pożywka dla głodnych i zainteresowanych historią ale i mam nadzieję, przede wszystkim motywacja i akceptacja dla młodzieży, ukazująca im zalety i szanse oraz sensowność wyboru ogólnie rozumianej rzemieślniczej drogi.

Pierwsza randka miała miejsce wiosną. Do Szczecina przyjechała autorka pierwszej polskiej biografii Antoniego Cierplikowskiego, polskiego fryzjera, który podbił Paryż i Hollywood - Marta Orzeszyna.

W poniedziałek na randkę z kulturą przyjechali aktorzy Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński. W Książnicy poprowadzili warsztaty dla młodzieży ze szczecińskich szkół.

- Oni mówią, że dostali coś ode mnie, ale ja mam poczucie, że to ja od nich coś dostałam - powiedziała nam zaraz po spotkaniu z uczniami Anna Cieślak, aktorka. - Jeżeli oni chcą tego słuchać, jeżeli śmiali się słuchając Szekspira czy Moliera to, to jest mój największy sukces. Właśnie po to tu dzisiaj przyszłam - żeby pokazać mojemu widzowi, że Molier, Szekspir, Fredro to są słowa najwięcej warte.

Po warsztatach obowiązkowe były autografy od aktorów

Celina Wojda

Życie w mieście, aktywność społeczna i sportowa, zdrowie, pomoc potrzebującym i działalność na rzecz innych - na takie tematy piszę najczęściej.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.