Aktorstwo to też rzemiosło, nad którym trzeba pracować całe życie

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Celina Wojda [email protected]

Aktorstwo to też rzemiosło, nad którym trzeba pracować całe życie

Celina Wojda [email protected]

Na spotkanie z młodzieżą, wspólne warsztaty i rozmowę przyjechali wczoraj aktorzy Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński.

Rendez-vous Szczecińskiego Rzemiosła z Kulturą to cykl spotkań organizowanych przez Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską. Ideą tych spotkań jest promowanie rzemiosł poprzez historię. Do Szczecina przyjeżdżają osoby, dla których sztuka rzemiosła ma wyjątkowe znaczenie.

- Jako rzemieślnik i pedagog uważam, że to ciekawa inicjatywa łącząca historię i rzemiosło, ilustrując tradycje, ciekawe wydarzenia z nieprzerwanie działającymi różnymi dziedzinami rzemieślniczymi - mówi Miłosz Ciesielski. -Chciałbym w ten sposób promować zarówno daną dziedzinę rzemieślniczą jak i ciekawą osobowość lub wydarzenia z jej historii. W podsumowaniu, taka formuła to pożywka dla głodnych i zainteresowanych historią ale i mam nadzieję, przede wszystkim motywacja i akceptacja dla młodzieży, ukazująca im zalety i szanse oraz sensowność wyboru ogólnie rozumianej rzemieślniczej drogi.

Pierwsza randka miała miejsce wiosną. Do Szczecina przyjechała autorka pierwszej polskiej biografii Antoniego Cierplikowskiego, polskiego fryzjera, który podbił Paryż i Hollywood - Marta Orzeszyna.

W poniedziałek na randkę z kulturą przyjechali aktorzy Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński. W Książnicy poprowadzili warsztaty dla młodzieży ze szczecińskich szkół.

- Oni mówią, że dostali coś ode mnie, ale ja mam poczucie, że to ja od nich coś dostałam - powiedziała nam zaraz po spotkaniu z uczniami Anna Cieślak, aktorka. - Jeżeli oni chcą tego słuchać, jeżeli śmiali się słuchając Szekspira czy Moliera to, to jest mój największy sukces. Właśnie po to tu dzisiaj przyszłam - żeby pokazać mojemu widzowi, że Molier, Szekspir, Fredro to są słowa najwięcej warte.

Po warsztatach obowiązkowe były autografy od aktorów

Celina Wojda [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.