Akcja MOPR "Wspieraj Seniora". Program ochrony osób starszych przed COVID -19. Ochotnicy robią zakupy, by seniorzy zostali w domach

Czytaj dalej
Paweł Żukowski

Akcja MOPR "Wspieraj Seniora". Program ochrony osób starszych przed COVID -19. Ochotnicy robią zakupy, by seniorzy zostali w domach

Paweł Żukowski

Pandemia koronawirusa zabija każdego dnia w Polsce dziesiątki osób. Umierają głównie ludzie w podeszłym wieku. Aby zminimalizować ryzyko ich zarażenia, wolontariusze MOPR oferują osobom starszym pomoc w robieniu zakupów.

Przyniosą zakupy, żeby chronić przed wirusem

Program prowadzony przez MOPR Białystok jest częścią ogólnopolskiej akcji “Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach inicjatywy wolontariusze kupują seniorom jedzenie, leki i najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku. Wszystko po to, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie COVID -19. Akcja skierowana jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia ( w szczególnych przypadkach mogą to być osoby młodsze). Aby przystąpić do programu pomocy należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię, bądź bezpośrednio do MOPR w Białymstoku. Pracownik ośrodka ustali dzień wizyty wolontariusza, który za otrzymane od seniora pieniądze zrobi najpotrzebniejsze zakupy. Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu. Wolontariusze nie kupią potrzebującym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów agd i rtv, oraz nie opłacą usług. Ochotnicy MOPR za usługę nie pobierają żadnych opłat.

MOPR przestrzega przed oszustami

Senior może zgłosić potrzebę wsparcia dzwoniąc na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – 22 505 11 11 lub bezpośrednio do MOPR w Białymstoku pod nr tel.: 85 744 50 28 lub 85 678 31 00. Taka ścieżka przystąpienia do programu gwarantuje, że do naszych drzwi zapuka wolontariusz, a nie oszust podszywający się pod osobę niosącą pomoc.

Paweł Żukowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.