Daniel Sałek

Adrian Brodowicz, zawodnik KS Szówsko i trener Wirażu Chłopice: Coraz więcej młodszych zawodników łączy grę na boisku z trenowaniem

Adrian Brodowicz, zawodnik KS Szówsko i trener Wirażu Chłopice: Coraz więcej młodszych zawodników łączy grę na boisku z trenowaniem Fot. Piotr Kruk
Daniel Sałek

Jeśli robi się to co się kocha, to nie sprawia Ci trudności, aby poświęcać temu dużo czasu – mówi Adrian Brodowicz, były zawodnik JKS Jarosław, a obecnie KS Szówsko oraz trener Wirażu Chłopice.

Jesteście po okresie przygotowawczym, siłę i moc w nogach już czuć?

Okres zimowy to najważniejszy czas na przygotowania. Tak naprawdę przygotowuje nas na cały rok kalendarzowy, bo w przerwie między sezonami nie ma na to czasu. Zaczęliśmy zaraz po nowym roku, trener nas nie oszczędzał lekko mówiąc, ale od jakiegoś czasu już schodziliśmy z obciążeniami, także nogi puściły i czuć moc.

Dużo trenowałeś indywidualnie w tym okresie?

Mam akurat tą przyjemność, że jestem trenerem i mam możliwość trenowania ze swoim zespołem (Wiraż Chłopice 2. miejsce A klasie Jarosław) wchodząc do „gierek” treningowych. Są to dodatkowe jednostki w tygodniu plus oczywiście zajęcia na siłowni.

Duża jest różnica między grą w 4 lidze a jarosławską okręgówką?

Trafiłem do Szówska w fajnym okresie, gdy na zajęciach była duża frekwencja, mniejszego zaangażowania więc w treningu nie zauważyłem. Co do ligi to sam byłem jej ciekaw. Uważam, że między każda ligą różnice są bardzo duże - w 4 lidze jakość zawodników jest znacznie wyższa, co przekłada się na tempo spotkań, ale jest to zrozumiałe, ponieważ trenuje się praktycznie codziennie, a często zawodnicy zajmują się tylko piłką. Są jeszcze różnice pozasportowe; mam tu na myśli kibiców, przygotowanie do meczu, boiska.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • przygotowaniach zawodnika do meczu
 • łączeniu gry z trenowaniem
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Daniel Sałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.