Absurd! Sławieńska policja musi badać kierowców aż w Ustce

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Kulig
Wojciech Kulig

Absurd! Sławieńska policja musi badać kierowców aż w Ustce

Wojciech Kulig

Zaporowa cena ze strony sławieńskiego szpitala zmusza sławieńską policję do wożenia kierowców na badania aż do Ustki.

O sprawie pisaliśmy na naszych łamach już w zeszłym roku, kiedy to ówczesny dyrektor sławieńskiego szpitala zaproponował policji zaporowe stawki za badanie krwi zatrzymanych kierowców. Okazuje się, że policjanci ze Sławna wciąż wożą aresztowanych do punktu medycznego w Ustce!

- Nie jest to normalne, że policjanci, którzy muszą dbać o bezpieczeństwo tu na miejscu jadą prawie trzydzieści kilometrów w jedną stronę na przebadanie podejrzanego kierowcy do Ustki. To wszystko trwa niekiedy nawet trzy godziny i w tym czasie nikt nie patroluje miasta. Nie mówiąc już o kosztach związanych z paliwem, czy amortyzacją pojazdów - komentuje sprawę asp. sztab. Łukasz Ochędalski z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Do tej pory sławieńska policja za wykonanie jednego badania płaciła około 100 złotych. Poprzednia dyrekcja Szpitala Powiatowego w Sławnie proponowała stawkę w wysokości aż 350 złotych.

- Oni przygotowali ofertę, która była dla nas zupełnie niezrozumiała. Chciałbym zaznaczyć, że badania, o które chodzi trwają często zaledwie 15 minut. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie była zmuszona podpisać umowę z najbliższą jednostką, która chciała z nami współpracować i to była firma z Ustki - dodaje asp. sztab. Łukasz Ochędalski z KPP w Sławnie.

Z ostatnich informacji wynika, że wkrótce umowa na linii Sławno-Ustka się zakończy. Niedawno przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sławnie, szpitala i policji poruszyli ten temat na spotkaniu. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie ma ogłosić przetarg, który wyłoni firmę świadczącą usługi badania krwi. Jest więc nadzieja, że policjanci nie będą musieli jeździć poza granice powiatu.

- Szpital wystąpi w przetargu planowanym przez Komendę Wojewódzką Policji. Zapewniam, że my swoją propozycję też złożymy. Na razie nie mogę jednak udzielić informacji, jaką zaproponujemy stawkę za jedno badanie - usłyszeliśmy od Danuty Wojciechowskiej, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Kiedy dokładnie nastąpi zmiana umowy, tego jeszcze nie wiadomo. Udało nam się ustalić, że z końcem października bieżącego roku rozwiązaniu ma ulec kontrakt z firmą medyczną z Ustki.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.