Bogna Skarul

7-metrowa dziura powstała przez erozję gleby. Zagadka katastrofy rozwiązana

- Chciałbym, aby teraz PiS i SLD przeprosili za oskarżenia, że to przez inwestycje na Zamku zapadły się kondygnacje - powiedział Geblewicz. Fot. Sebastian Wołosz - Chciałbym, aby teraz PiS i SLD przeprosili za oskarżenia, że to przez inwestycje na Zamku zapadły się kondygnacje - powiedział Geblewicz.
Bogna Skarul

To degradacja gruntu pod Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, a nie prowadzone na Zamku inwestycje były przyczyną zapadnięcia się filarów w północnym skrzydle. Tak przynajmniej wynika z ekspertyz, jakie we wtorek otrzymał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

- Wiemy wreszcie, co było przyczyną zapadnięcia się filarów i katastrofy budowlanej na Zamku - przyznał Olgierd Geblewicz. - To erozja gleby i degradacja gruntu, a nie, jak nam sugerowano, inwestycje, jakie prowadzone były na Zamku.

Przypomnijmy: w maju 2017 roku zawaliły się cztery kondygnacje północnego skrzydła. Eksperci długo, bo dwa lata, nie mogli dojść do tego, co było przyczyną zawalenia się kondygnacji.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.